Kategoria Pierwsza strona, Wydarzenia

Drodzy Przyjaciele św. Hildegardy,
Szanowni Państwo,

Niespełna kilka godzin dzieli nas od zakończenia Międzynarodowego Kongresu Dziedzictwa św. Hildegardy, który mieliśmy możliwość przeżyć wspólnie w Gdańsku, w dniach 16-17 maja 2015 r. To niewątpliwie wielka łaska Boga, który zechciał w jednym miejscu i czasie zgromadzić wspaniałych Prelegentów i niezwykłych uczestników z różnych krajów świata (najdłuższą drogę pokonała uczestniczka, która przyleciała do nas z Brazyli!!!).

Chcemy w tym miejscu serdecznie podziękować Wam wszystkim za przybycie i stworzenie wyjątkowej atmosfery, która panowała podczas naszego formacyjnego i naukowego spotkania.

Mamy nadzieję, że doświadczenie, którym podzielili się tak znamienici Prelegenci – dr W. Strehlow (Niemcy), dr M. Ptok (Niemcy), p. A. Ptok (Niemcy), dr Louis van Hecken (Belgia), dr Lutgard Gillis (Belgia), lek. med. W. Wandel (Polska), lek. med. Dorota Mieszczak-Woszczyna (Polska), lek. med. Narcyz Sadłoń, s. Philippa Rath OSB (Niemcy), dr. hab. M. Kowalewska (Polska), dr Lidia Czarkowska (Polska), ks. dr W. Hudek (Polska) i s. dr Blanka Szymańska OSB (Polska) – pozwoli Państwu nie tylko usystematyzować dotychczasową wiedzę, ale i otworzy na nowe kierunki poszukiwań, natomiast wieczorny koncert Scholi Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek Benedicamus Domino, pod dyrekcją s. dr Gregorii Dworakowskiej OSB, uwrażliwi na świat muzyki, który wyszedł spod pióra św. Hildegardy z Bingen – Doktora Kościoła.

W związku z licznymi pytaniami o dostępność przedstawianych na Kongresie treści chcemy też poinformować, że wszystkie wykłady, co do których otrzymaliśmy zgodę na upublicznienie (czy to w formie tekstu zwartego czy też prezentacji), zostaną w najbliższych dniach wydane drukiem pod tytułem św. Hildegarda z Bingen – moda czy drogowskaz do szczęśliwego życia? O tym fakcie powiadomimy też w osobnej informacji i drogą elektroniczną. Dla uczestników Kongresu przewidzieliśmy też dodatkowy rabat do tej pozycji.

Życzymy wszystkim wielu łask Bożych i dobrych – pokongresowych owoców w codzienności.

Ostatnie Wpisy
Wyświetla 2 komentarzy
  • KASIA69
    Odpowiedz

    Pragnę serdecznie podziękować za umożliwienie mi uczestnictwa w Kongresie. Przejechałam całą Polskę wzdłuż (mieszkam na Górnym Śląsku 10 km od granicy czeskiej) i warto było! Dodatkowo cieszy fakt, że był to wstęp do dalszej edukacji…w czerwcu kurs I stopnia :)! Pozdrawiam serdecznie Kasia.

  • benek
    Odpowiedz

    Serdecznie dziękuję za Kongres. Jesteście świetni. Super, że udało się tylu ludzi spotkać i zaprosić. Czekamy na jeszcze!

Zostaw komentarz