zioła św. Hildegardy

Opis

„Szałwia jest z natury ciepła i sucha. Dobrze rozwija się raczej pod wpływem ciepła słońca niż wilgoci ziemi oraz przynosi pożytek w przypadku leczenia chorych soków, ponieważ jest sucha. […]”

Physica, św. Hildegarda z Bingen, wydawnictwo Polskie Centrum św. Hildegardy

Wskazania i stosowanie

Zioło

Zastosowanie: brzydki zapach z ust, zaflegmienie substancjami toksycznymi, błędy dietetyczne, choroby zakaźne, wrzody żołądka. Neutralizuje odkładające się w organizmie substancje szkodliwe oczyszczając go i lecząc jednocześnie.

Sposób użycia: jeśli to możliwe spożywać codziennie 1-2 listki świeżego ziela lub przyprawiać potrawy sproszkowaną szałwią. Jako herbatę zagotować 2-3 listki szałwii lub płaską łyżeczkę suszonego ziela w 1/2 litra wody i gotować przez 4 minuty. Przelać do termosu i drobnymi łykami popijać w ciągu dnia. Kurację kontynuować przez 4 tygodnie. Po czterotygodniowej przerwie powtórzyć kurację. Można spożywać szałwię w tabletkach 3 razy dziennie po 3 tabletki.

Herbata z szałwii

Herbata z szałwii: reumatyzm, zapalenie pęcherza moczowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, wrażliwy pęcherz, infekcje dróg moczowych.

Proszek z szałwii

Proszek z szałwii: odtruwanie, oczyszczanie szkodliwych soków, oczyszczanie krwi.

Dezodorant

Skład: alkoholowy wyciąg z szałwii, woda różana, prawdziwy olejek eteryczny z szałwii.

Pomóż nam i wesprzyj naszą zbiórkę

Zostaw komentarz