zioła św. Hildegardy
Foto: Pryma, CC-BY-SA 3.0

Opis

„Bukwica zwyczajna jest bardziej ciepła niż zimna i bardziej niż inne zioła wykazuje się oznakami rumienia, podobnie jak oswojone i czyste zwierzęta częściej obcują z człowiekiem niż te dzikie.

Dlatego szatańskie oszustwo niekiedy rozpościera nad nią swoje cienie, tak jak nad niektórymi innymi ziołami, bowiem szatan jest mądry i również zna wszystkie siły, jakie drzemią w ziołach. […]”

Foto: Pryma, CC-BY-SA 3.0

Wskazania i stosowanie

Mieszanka z wszewłogą do miodu gruszkowego

Zastosowanie: zażywana w postaci wina z bukwicą pomaga w uregulowaniu cykli menstruacyjnych oraz w zapobieganiu zbyt silnym krwawieniom miesiączkowym. Stosowana jako wypełnienie poduszki pomaga przywrócić spokojny, regularny sen oraz pozbyć się koszmarów.

Sposób użycia: jako wino: pić przez cały dzień kilka łyków (np. 3 razy dziennie 25ml) przez 2 tygodnie. Na dobry sen – położyć głowę obok poduszki z bukwicą.

Przygotowanie: 3 łyżeczki suszonego, sproszkowanego ziela na 1 litr wina o temp. pokojowej. Wino przez noc musi nabrać smaku bukwicy. Przecedzić i pić często.

Pomóż nam i wesprzyj naszą zbiórkę