Kategoria Pierwsza strona, Bez kategorii

Już po raz kolejny Polskie Towarzystwo Przyjaciół św. Hildegardy podkreśliło swą obecnością więź, jaka łączy nas z Przyjaciółmi Hildegardy w Niemczech, Belgii, Francji, Austrii, Holandii i dalekim Singapurze, podczas IX Międzynarodowego Kongresu św. Hildegardy, jaki miał miejsce nad Jeziorem Bodeńskim w dniach 7-9 października 2016 r.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że inspiracją – dla tegorocznego tematu kongresowego poświęconego w całości problematyce stresu – był wykład p. dr Lidii Czarkowskiej wygłoszony w Gdańsku, podczas zorganizowanego przez nasze Towarzystwo w 2014 roku Międzynarodowego Kongresu św. Hildegardy.
Problematyka stresu jest nam wszystkim bliska, ponieważ trudno byłoby dziś znaleźć osobę, której nie byłby on udziałem. W jaki sposób radzić sobie ze stresem? Jak korzystać ze Słowa Bożego, które najpewniej chroni nas przed jego zgubnymi skutkami? Jak możemy zapobiegać melancholii, jak zadbać o układ pokarmowy, oddechowy, krążeniowy oraz jak zachować zdrowie kobiet i mężczyzn? Na te i inne pytania poszukiwaliśmy odpowiedzi zarówno podczas ciekawych wykładów, jak i w ramach prac warsztatowych. Wiele inspiracji i światła czerpaliśmy również z wzajemnej wymiany podczas przerw, posiłków czy tzw. rozmów kuluarowych. Piękny wieczorny koncert oraz Eucharystia niedzielna sprawowana w katedrze zwieńczyła czas wspólnych poszukiwań, refleksji i wymiany doświadczeń.
Mamy nadzieję, że podczas kolejnego Kongresu w Konstancji, będziemy mogli podzielić się owocami naszych badań, podjętych już przez nas na polu medycyny, psychologii i teologii.

Galeria kliknij tutaj

Ostatnie Wpisy

Zostaw komentarz