Ks. dr Jacek Wróbel
Pallotyn, doktor nauk humanistycznych o specjalności edukacja medialna; rekolekcjonista, duszpasterz. Wykłada homiletykę w Seminarium Pallotynów w Ołtarzewie. Zainteresowania: retoryka, storytelling, duchowość, teologia polityczna, antropologia, teologia symboliczna św. Hildegardy. Współtwórca Rekolekcji z postem św. Hildegardy.

Prof. dr hab. Małgorzata Kowalewska
Adiunkt w Zakładzie Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej UMCS w Lublinie. Od 1990 roku do chwili obecnej na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS, w Zakładzie Historii Filozofii Dawnej i Historii Logiki (obecnie Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej), doktorat nt. Quaestiones super octo libros Physicorum Aristotelis secundum Andream de Kokorzynii. Editio critica. (Lublin 1992), habilitacja nt. Bóg-Kosmos-Człowiek w twórczości Hildegardy z Bingen (Lublin 2007). Nagroda II stopnia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne indywidualne osiągnięcia naukowe za rozprawę habilitacyjną pt: Bóg-Kosmos-Człowiek w twórczości Hildegardy z Bingen.

Beata Jakoniuk-Wojcieszak
Mówca motywacyjny i inspirator. Coach i dziennikarka, menadżer TVP . Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i SGH. Coach ICC i NMC. Wykładowca akademicki, specjalizacja: personal breanding, komunikacja, autoprezentacja. Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie mediów, coachingu biznesu, internetu i obszaru Social Media. Występuje w charakterze panelisty, moderatora i prowadzącej podczas kongresów w Sopocie, Jasionce k/Rzeszowa, Warszawie na GPW, Politechnice Warszawskiej. Autorka programu „Teraz kobiety” i „Tu kobiety”; prowadząca m.in. „Gość jedynki”, „Tygodnik polityczny jedynki”, „Tydzień” „ Bo ja wybieram zdrowie” i wielu innych. Sekretarz programu TVP INFO TVP S.A. Prywatnie: szczęśliwy człowiek. Od 27 lat żona Pawła, matka 4 dzieci . Katoliczka zakochana w ziołach. Doradca żywieniowy medycyny św. Hildegardy. Podróż przez życie wg Reguł św. Ignacego (II stopień). Pozytywnie zakręcona w robieniu tortów.

Dr n. med Norbert Szaluś
Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej. Zajmuje się leczeniem chorób nowotworowych i przewlekłych. Specjalizuje się w medycynie integralnej. Wcześniej związany z Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie, przy ul. Szaserów, obecnie w klinice Immunomedica (www.immunomedica.pl).

Lek. med. Rafał Baron
Lekarz, specjalista medycyny tropikalnej i medycyny podróży – studiował i ukończył staże w Strasburgu, Nancy i Selestat. W praktyce pasjonat profilaktyki zdrowia, zgłębiania mechanizmów regeneracji organizmu, szczególnie z wykorzystaniem tzw. terapii niefarmakologicznych. Wykładowca na kierunku naturoterapia (GWSP w Chorzowie). Inicjator i współtwórca projektu „Bateria życia” adresowanego do osób poszukujących skutecznych metod profilaktyki i regeneracji.

Lek. med. Ludmiła Kochetova
Jest lekarzem medycyny konwencjonalnej i lekarzem medycyny naturalnej oraz magistrem fizjoterapii i rehabilitacji z 30 letnim stażem. Ukończyła wyższe studia medyczne i wiele lat pracowała jako lekarz internista. Była również ordynatorem oddziału rehabilitacji i fizjoterapii w szpitalu w Rosji.
Jako lekarz medycyny naturalnej wykonuje zabiegi lecznicze z wykorzystaniem baniek próżniowych oraz terapię wisceralną i wiele innych naturalnych metod wspierania zdrowia organizmu.

Mgr inż. Dorota Łapa
Dietetyk, pielęgniarka, terapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Świętej Hildegardy
Założycielka Centrum Naturalnego Odżywiania i Terapii Orkiszowe Pola w Poznaniu. Już od 2008 roku zajmuje się aktywną promocją zdrowia i zdrowego stylu życia poprzez liczne działania edukacyjne. Od lat kształci się w najróżniejszych kierunkach związanych z dietetyką i medycyną naturalną, m.in. w ziołolecznictwie, TCM, medycynie św. Hildegardy, teoriach dotyczących diagnostyki alergii i nietolerancji pokarmowej. Prowadzi warsztaty oczyszczania organizmu dla osób, które szybko chcą przywrócić równowagę w swoim organizmie. Jest również praktykiem, ponieważ od lat wspiera pacjentów w różnych stanach zdrowia, stosując wsparcie dietetyczne i ziołowe.