Kategoria Pierwsza strona, Wydarzenia

Uroczystość św. Scholastyki jest wielkim dniem dla świata benedyktyńskiego, zwłaszcza w jego żeńskim wydaniu. To okazja nie tylko do całodziennej rekreacji, poprzedzonej i umocnionej modlitwą, ale i do podzielenia się doświadczeniem wiary i Wspólnoty z tymi wszystkimi, którzy pragną zaczerpnąć benedyktyńskiego ducha odwiedzając nasze Wspólnoty.

Cieszymy się, że w kolejnych miejscach, gdzie posługujemy, pojawiają się inicjatywy wspólnego świętowania. W tym roku po raz pierwszy na taką celebrację zapraszamy w niedzielę – 9 lutego 2020 r. – do Domu Generalnego w Otwocku, gdzie o godz. 15.00 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia, a po niej – okazja do wysłuchania dobrego słowa podczas okolicznościowej konferencji, ubogacenia się wzajemnym spotkaniem, a także do wymiany doświadczeń przy wspólnym stole.

Kontakt: Siostry Benedyktynki Otwock, tel. 22 7790070

Z kolei w Ełku – już po raz trzeci – zapraszamy w sobotę, 8 lutego 2020 r. – również na godzinę 15.00 – gdzie Nieszporami rozpoczniemy spotkanie, wzbogacone również dobrym słowem, szczyptą pięknej muzyki, spektaklem w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 oraz poczęstunkiem przygotowanym wraz z Paniami należącymi do grupy BENEDICTUS.

Kontakt: Siostry Benedyktynki Ełk tel. 876216808